جلسه نقد و بررسی فیلمنامه "آقای ریپلی با استعداد"

در جلسه نقد و بررسی فیلمنامه "آقای ریپلی با استعداد" مطرح شد:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

استعدادی در خدمت خلق وقایع شوم

جلسه نقد و بررسی فیلمنامه "آقای ریپلی بااستعداد" به نويسندگی و کارگردانی آنتونی مینگلا پس از نمایش این فیلم در فرهنگسرای نیاوران با حضورکیوان کثیریان و امیر قادری  دو منتقد سینما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری "مهر" در برنامه "یک فیلم، یک فیلمنامه" کهبه همت ماهنامه "فیلم نگار" با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران عصرروز ۲۸ تيرماه برگزار شد.قرار بود پس از نمایش فیلم، فرهاد توحیدی به نقد و بررسی فیلمبپردازد ؛ اما او به دلیل سفر غیرمترقبه  به بیروت از حضور در این جلسه بازماند.
پس از نمایش فیلم امیر قادری منتقد سینما ضمن مقایسه شخصیت ریپلی در فیلم "آقایریپلی بااستعداد" با شخصیت های فیلم های "قتل در قطار سریع السیر شرق" و "زیر آفتابسوزان" گفت: تام ریپلی یک هنرمند است و استعداد او در شکل دادن به ماجراهایی که خودخلق می کند مثل یک اثر هنری است.
او افزود: مشکل ریپلی طبقه اجتماعی اش است کهاو قصد دارد با استفاده از فرصت پیش آمده طبقه اجتماعی خود را ارتقا بخشد و بهآرزوهایش دست یابد.
در بخش دیگری از این جلسه کیوان کثیریان، منتقد سینما ، با اشارهبه وجود دو فیلمنامه در این فیلم گفت: در فیلم آقای ریپلی با استعداد با دوفیلمنامه روبرو هستیم. یکی فیلمنامه ای که تام ریپلی برای خود و اطرافیانش طراحیکرده است و دومی فیلمنامه ای  که مینگلا نوشته است. ریپلی وقایع را بداهه پردازیمی کند و همه چیز را آنگونه که خود می خواهد با توجه به شرایط طراحی می کند.
اوافزود: از ابتدای فيلمنامه نشانه های جعل، دروغ و تقلب در شخصیت تام ریپلی دیده می شود. ازاین رو می توان پیش بینی کرد که او از استعداد خود در خلق وقایعی شوم استفاده خواهدکرد.

/ 1 نظر / 9 بازدید
هري هالر

يکی هم بياد استعداد ما رو کشف کنه.از زور استعداد دارم می ترکم!