مهران

از اين مهران تا آن مهران


الف) مهران مديري:
مهران مديري آدم با هوشي است. بسيار. او موقعيت هاي طنز را خوب مي شناسد، توانايي هاي خود و سليقه مخاطبانش را هم. او از سطح توقع آن ها نسبت به خود نيز آگاه است و با توجه به توانايي هاي بالاي خود و توقع مخاطبان و نياز آنان، كار مي كند.
او هرگز به نويسندگان ضعيف روي نمي آورد. نويسندگان او همگي از فيلمنامه نويسان خوب و امتحان پس داده سينما و تلويزيون هستند. آنها توانايي هاي خود را مي شناسند و به مقوله طنز اشراف دارند. تيم مديري اعم ازكارگردان، نويسندگان و بازيگران هرگز بينندگانشان را دست كم نمي گيرند و نفهم فرض نمي كنند. قصد هم ندارند كسي را نصيحت كنند آنها سطح شوخي هايشان را بالا برده اند و به همين دليل خود به خود سطح سليقه مخاطبانشان هم ارتقا يافته است. آنان فرق ميان طنز و شوخي و لودگي را خوب مي شناسند و هرگز به ورطه ابتذال و تكرار نمي افتند.
مديري و تيم موفقش {تيم هاي موفقش!} در برنامه هاي مختلف خود هرگز از حداقل سطح قابل قبول پايين تر نيامده اند. برنامه هاي مديري هرگز بيننده را خسته نكرده و بيننده تلويزيون هرگز آرزو نكرده است برنامه هاي او هر چه زودتر تمام شود. مديري در برنامه هاي روتين (روزانه) خود دائماً بازخورد سليقه و نظر مخاطبانش را در برنامه دخيل مي كند و معمولاً برنامه هاي او بعد از چند قسمت ديدني تر ومقبول تر به نظر مي آيند.
مديري هرگز خود را تكرار نكرده و هر بار با ابتكارات نو و غافلگير كننده، بيننده را راضي نگه داشته است. صميميتي كه ميان مديري با مخاطبانش برقرار مي شود، شگفت انگيز است. او هرگز ببخشيد شماي (2)، 77 (2)، پلاك 14 (2) و ساعت خوش (2) نساخته است. پاورچين (2) و (3) را هم هرگز نخواهد ساخت.
ب) مهران غفوريان:
شرمنده ام ! ولي مجبورم تمام جملات بالا را برعكس كنم و بنويسم. لطفا خودتان زحمت اين كار را بكشيد!

/ 3 نظر / 4 بازدید
mina

مخالفم صد در صد

علي

سلام . ولا حقيقتش حيفم اومد چيزی ننويسم متاسفانه مينا خانم مشخص نکردن که با کدوم قسمت اون متن مخالفن . با تعريفهايی که کيوان جان برای مديری نوشتن يا مخالف حرفهايی هستند که درباره غفوريان نوشته شده. بگذريم . به شخصه من خودم حرفها و تمجيدهای کيوان رو در مورد مهران مديری قبول دارم ولی در مورد غفوريان يکم بی انصافی کردی . درسته که توی زير اسمان شهر ۳ ديگه اون غفوريان هميشگی نيست. ولی از کارهای ارزشمند قبلی ايشون هم نميشه به آسانی رد شد و اوناها رو ناديده گرفت. خيلی ممنون و موفق باشيد

sina

موافقم صدوهشتاد در صد