اعضای شورای سیاستگذاری جشن بزرگ سینما +درباره سرزمین کهن+ سند ساماندهی سینما

اعضای شورای سیاستگذاری جشن بزرگ سینما معرفی شدند

محمد آلادپوش، محمد بزرگ نیا، امین تارخ، فرهاد توحیدی،محمود سماک باشی، محمد مهدی عسگرپور، کیوان کثیریان، محمدرضا موئینی، مازیار میری،غلامرضا موسوی و جواد نوروزبیگی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران انتخاب و معرفی شدند.

اعضای شورای سیاستگذاری شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران معرفی شدند.
 
 به گزارش ایلنا، محمد آلادپوش، محمد بزرگ نیا، امین تارخ، فرهاد توحیدی،محمود سماک باشی، محمد مهدی عسگرپور، کیوان کثیریان، محمدرضا موئینی، مازیار میری،غلامرضا موسوی و جواد نوروزبیگی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران انتخاب و معرفی شدند.
 
روابط عمومی خانه سینما پیش از این از انتخاب محمد بزرگ نیا به عنوان دبیر جشن و مازیار میری در سمت مدیر اجرایی این رویداد بزرگ و مهم سینمای کشورمان خبرداده بود.
 
شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران روز ۲۱ شهریور ما سال جاری همزمان با روز ملی سینما برگزار خواهد شد.

لینک ایلنا  1393-03-09

-------------

سند ساماندهی توسعه سینمایی بررسی می شود
به همت نهاد ریاست جمهوری

سند ساماندهی توسعه سینمایی کشورامروز با حضور مدیران سینمایی و سینماگران در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بررسی می شود.به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه 31 تیرماه در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، سند ساماندهی توسعه سینمایی کشور با حضور مدیران سینمایی و اهالی سینمای ایران بررسی می شود. در این جلسه حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور و معاونان این سازمان از جمله محمد احسانی، حسین مسافر آستانه و محمدرضا جعفری جلوه حضور دارند.همچنین هنرمندانی چون کمال تبریزی، رضا کیانیان، محمد مهدی عسکرپور، امین تارخ، خسرو سینایی، منوچهر محمدی، رضا میرکریمی، فرهاد توحیدی، فرشته طائرپور، محمد آلادپوش، غلامرضا فرجی، مرتضی شایسته، مهرزاد دانش و کیوان کثیریان از جمله دیگر حاضران این مراسم هستند.

لینک

-------------

پخش «سرزمین کهن» از «هفت سنگ» بدتر بود؟/ فیلمسازان فکر آبرویشان باشند                                           

یک منتقد سینما از شیوع کپی‌برداری در تلویزیون انتقاد کرد.
 
کیوان کثیریان روزنامه نگار و منتقد سینما و تلویزیون در باره کپی برداری سریال مناسبتی «هفت سنگ» ومجموعه هایی از این دست از نمونه‌های خارجی به سوره سینما گفت: متاسفانه کپی برداری در تلویزیون بسیار رایج است و حتی در مسابقات و برنامه‌های سرگرم کننده هم شاهد این مساله هستیم که برنامه سازان ما هیچ ایده ای برای یک کار نو ندارند.
 
وی ادامه داد: این بار اول نیست این اتفاق می افتد مطمئنا آخرین بار هم نخواهد بود که این کپی‌ها بدون ذکر منبع و رعایت قواعد اقتباس روی آنتن می‌روند یا حتی در سینما اکران می‌شوند. این سریال اقتباس نبوده چون ما در بخش‌هایی از کار کپی نما به نما را شاهد هستیم. درست است که عوامل این مجموعه تنها کپی برداران سریال های تلویزیونی نبودند و روی سخن تنها با این مجموعه خاص نیست، اما بالاخره این واکنش ها از جایی باید شروع می‌شد و این از گناه سازندگان این سریال کم نخواهد کرد.
 
کثیریان گفت: اتفاقا این هجمه و حملات به یک کار تلویزیونی این سوال را پیش می‌آورد که چرا آثار قبلی علیرضا بذرافشان مورد انتقاد قرار نگرفت؟ کم نیستند نویسندگانی که آثار خارجی را به نسخه ایرانی تبدیل می‌کنند ولی در شرایطی که مردم در عصر رسانه و ارتباطات به راحتی به اصل نسخه خارجی دسترسی دارند شاید این واکنش ها باعث شود فیلمسازان سینما و تلویزیون کمی به خودشان بیایند. البته من شنیده بودم که سازندگان قصد داشتند اعلام کنند که کارشان کپی از منبع دیگری بوده ولی تلویزیون این اجازه را به آنها نداده است. به هر حال این عمل تقلب است. کپی با اقتباس فرق دارد. اقتباس یک کار شرافتمندانه است اما در این مجموعه حتی دکوپاژ هم کپی شده است. این انتقادها شاید باعث شود تا افرادی مثل عوامل این مجموعه در کارهایشان تجدید نظر کنند.
 
وی ادامه داد: از تلویزیون که نمی توان انتظار داشت چنین اتفاقاتی تکرار نشود. واقعا پخش این مجموعه بدتر است یا توقیف سریالی مثل «سرزمین کهن» که به خاطر یک اشتباه کوچک حتی از مردم عذرخواهی هم کردند. سریالی کاملا اصیل با زبان و فرهنگ مردم ایران که قطعا آبرومندانه‌تر از این کار بود. متاسفانه صدا و سیما قانع نمی‌شود چون کار دست افراد نابلد است. کسانی که سر خود را مثل کبک در برف فرو برده اند و هیچ توجهی به نگاه اطرافیان خود ندارند. تنها خاصیت واکنش ها این است که تک تک سازندگان آثار کپی به خودشان بیایند و بدانند همه چیز به همین سادگی نیست البته اگر از آبروریزی وحشت داشته باشند باید بدانند با این کارشان همان خرده اسم و آبرویی هم که دارند ممکن است از دست بدهند. بازیگران در انتخابشان دقیق تر شوند و فیلمنامه نویسان این رسوایی را بپذیرند تا به هر قیمت زیر بار چنین کاری نروند و گرنه تلویزیون که کار خودش را می کند.
 
لینک در سوره سینما

/ 0 نظر / 29 بازدید