تارخ، توحیدی و کثیریان بهترین فیلمساز زن سال را انتخاب می کنند/اولین ماهنامه....

تارخ، توحیدی و کثیریان «بهترین فیلمساز زن سال» را انتخاب می کنند

اسامی داوران بخش مسابقه «بهترین فیلمساز زن سال» هشتمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، امین تارخ، فرهاد توحیدی و کیوان کثیریان به عنوان داوران بخش مسابقه بهترین «فیلمساز زن سال» جشنواره فیلم پروین اعتصامی معرفی شدند.
 
فیلم های بلند داستانی زنان فیلمساز سینمای ایران که دارای پروانه ساخت و نمایش سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و از فروردین 1390 تا شهریور 1393 در سینماها اکران عمومی شده اند، می توانند در این بخش شرکت کنند.
 
9 فیلمی که شرایط حضور در این بخش از مسابقه را دارا می باشد عبارتند از : سوت پایان/ نیکی کریمی ، هیس دخترها فریاد نمی زنند/ پوران درخشنده، یکی از ما دو نفر/ تهمینه میلانی، زیباتر از زندگی/ انسیه شاه حسینی، میگرن/ مانلی شجاعی فر، آیینه های روبرو/ نگار آذربایجانی، حیران/ شالیزه عارف پور، پنج ستاره/ مهشید افشار زاده و عصر جمعه/ مونا زندی حقیقی.
 
هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی از 28 مهر تا 2 آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

سینماپرس تسنیم مهر برنا

-------------

 چهارمین شماره نشریه گروه سینمای «هنر و تجربه» منتشر شد

شماره تازه نشریه گروه سینمایی «هنر و تجربه» در ۸۴ صفحه و به سردبیری کیوان کثیریان منتشر شد.
 
سوره سینما- گروه سینمایی «هنر و تجربه» همزمان با آغاز اکران فیلم‌ها مجلات ۱۶ صفحه‌ای هفتگی خبری را منتشر می‌کند و در کنار آنها به عنوان ماهنامه یک شماره متفاوت و تحلیلی را در ۸۴ صفحه منتشر می‌کند. سردبیری این نشریه را کیوان کثیریان برعهده دارد . در اولین  شماره  این ماهنامه که پس از انتشار سه نشریه هفتگی منتشر شده است ، نقدها و تحلیلهای جمعی از منتقدان سرشناس سینمای ایران درباره فیلمهای سینمایی و مستند اکران شده در این گروه سینمایی به چاپ رسیده است و هم چنین مجموعه گفتگوهایی با کارگردان‌هایی که آثارشان به نمایش درآمده به صورت تفصیلی انجام شده است.
 
گزارشی از گروه سینمایی «آسمان باز» و این که دلایل عدم موفقیت آن چه بود؟ پژوهشی از منوچهر اکبرلو با موضوع سلیقه و ذایقه ایرانی ها از سینما و گزارشی درباره جشنواره های تجربه‌گرا منتشر شده است. هم چنین دست اندرکاران ماهنامه فراموش نکرده اند که تجربه کشورهای دیگر را نیز بررسی کنند و به این ترتیب آمار پرفروش‌های سینمای مستقل آمریکا  را نیز در اختیار خوانندگان قرار داده‌اند.
 

گفتگوی مجید برزگر و شهرام مکری درباره سینمای پیشروبه همراه نقدی از مهرزاد دانش درباره فیلم «ماهی و گربه»، گفتگوی ناصر صفاریان با مجتبی میرطهماسب درباره فیلم ۶ قرن ، ۶ سال به همراه نقدهایی از سعید عقیقی و پیروز کلانتری، گفتگوی شاهین امین با نیکی کریمی کارگردان فیلم «یک شب» و نقدی از آنتونیا شرکا و هم چنین گفتگوی علی علایی با ابوالفضل صفاری درباره فیلم سوررئال «از تهران تا بهشت » از مطالب این شماره ماهنامه است. هم چنین گفتگو با کارگردان فیلم «بیداری برای سه روز» و نقد شاهپور عظیمی درباره ساخته مسعود امینی تیرانی از دیگر مطالب منتشر شده است.
 
این نشریه در تمام سالن‌های گروه سینمایی هنر و تجربه به صورت رایگان عرضه می‌شود.

لینک 5 آبان

/ 0 نظر / 41 بازدید